INTERIOR TIPS

10نکته برای روشن تر کردن فضا

10نکته برای روشن تر کردن فضا

فضای روشن یکی از ترند های همیشگی توی طراحی داخلی هست که همه چیز روشن هستن این فضا ها معمولا چشم نوازتر هستند و دلبازی خاص خودشونو دارند

در اکثر این فضا ها نور حرف اول رو میزنه پنجره ها و آفتاب بیشترین تاثیر رو داره در روشنی فضا

مساله دیگه ای که حائز اهمیت هست اینه که از متریالی با رنگ روشن استفاده میشه اما رنگ های روشن سلیقه همه نیستن و در دراز مدت ایجاد خسته کنندگی و یکنواختی ممکنه بشه پس آیا چه روش های دیگری برای روشن تر کردن فضا هست؟

من اینجا به 10 نکته که در طراحی فضاهای روشن استفاده میشه اشاره میکنم که میتونین با این 10 مورد هر فضایی رو به سمت روشنی مطلوب ببرین پس با من همراه باشین.

1. استفاده از انعکاس در کف

استفاده از متریال روشن و منعکس بهترین گزینه برای روشن تر کردن فضاست

جهت دستیابی به این مساله اول از همه استفاده از سنگ و سرامیک روشن اولویت دارد و بعد از اون پارکتهای روشن و در نهایت سیمان و بتن در کف

 

10نکته برای روشن تر کردن فضا10نکته برای روشن تر کردن فضا

 

2. آینه

وجود آینه روبروی پنجره ها با انعاس نور روشنی فضا را دو چندان خواهد کرد ترجیح بر این است که از آینه های بزرگ و بدون فریم یا با فریم روشن استفاده بشه به این منظور که تمرکز روی خود آینه نباشه و فقط هدف از استفاده ازش برای بزرگ کردن و روشن کردن فضا باشد.

حتی میتوان کل یک دیوار رو به آینه اختصاص داد مخصوصا وقتی این دیوار در انتهای راهرو وجود دارد.

10نکته برای روشن تر کردن فضا 10نکته برای روشن تر کردن فضا 10نکته برای روشن تر کردن فضا 10نکته برای روشن تر کردن فضا

3.فلز

استفاده از فلز هم به علت رنگ و هم به علت انعکاسی  که دارد میتواند فضا را روشن تر و مدرن تر بکند پس اگر خیال عوض کردن میز یا کنسول یا حتی لوستر رو دارید سعی کنین از فلز توی وسایلتو بیشتر استفاده کنین.

10نکته برای روشن تر کردن فضا

4.تضاد رنگی

توی فضا هایی که خیلی روشن هستن وجود یک فرش رنگی یا یک تابلوی رنگی یا کلا هر اکسسوری رنگی موجب بازتر نشون دادن فضا میشه و خواه نا خواه فضارو روشن تر جلوه میده چون همونطور که توجه رو به خودش میگیره در فرای ذهن مخاطب رنگ های اطراف که غالب تر هستند بیشتر خودشو نشون میده.

10نکته برای روشن تر کردن فضا 10نکته برای روشن تر کردن فضا 10نکته برای روشن تر کردن فضا

5. رنگ مبلمان روشن

انتخاب مبلمان های روشن بهترین گزینه است برای روشن تر کردن فضا چون حجم زیادی از فضارو مبلمان میگیره و روشن انتخاب کردنشون دلبازی و پر انرژی بودن رو به فضا میاره

10نکته برای روشن تر کردن فضا

6.سادگی

هیچ چیز به اندازه سادگی و خلوتی فضا را باز و روشن نمیکند پس سعی کنین به سبک مینیمال نگاهیی بیاندازید و از استفاده از لوازم اضافی و همچنین تزیینات اضافی پرهیز کنید.

10نکته برای روشن تر کردن فضا

7.نور خورشید

وجود نور خورشید در فضا علاوه بر اینکه به فضا انرژی و روشنایی میدهد حس دلبازی بسیاری هم میدهد.

10نکته برای روشن تر کردن فضا

8.گیاهان

گیاهان بلند و حجیم به فضا دلبازی و روشنی خاصی میدهند و همچنین اگر در جای مناسب قرار بگیرد سایه های بسیار زیبایی به فضا اضافه میکنند .

10نکته برای روشن تر کردن فضا

9. پرده سبک

وجود والان های بزرگ دستک های مخملی سنگین اصلا پیشنهاد نمیشه برای فضای روشن بلکه پرده های نازک و حریر بهترین گزینه هستند.

10نکته برای روشن تر کردن فضا

10.مبلمان سبک

استفاده از مبلمانی که ظریف و سبک هستن همچنین از اکسسوری ها و لوازمی استفاده کنید که در اونها شیشه بکار رفته

10نکته برای روشن تر کردن فضا